wycieczki do czestochowy z wroclawia

Puszkar Miasto

Położony we wschodniej części Radżastanu, Pushkar jest jednym z najstarszych i świętego miasta Radżastanu. To jest tylko 11 km od najbardziej czczonego świętego miasta zarówno hinduistów i muzułmanów, Ajmer. Nag Parbat (wąż Hill) oddziela Pushkar od Ajmer. Pushkar jest popularnym miejscem pielgrzymek hinduskie. Pobożni ludzie z różnych części Indii, odwiedza Puszkar, jedyna siedziba twórcy Wszechświata, aby mieć świętej kąpieli w jeziorze Puszkar.

Pierwszy moment, kiedy będzie wkraczać do tej boskiej krainy Pana Brahmy, będzie zahipnotyzowany przez panoramicznym piękno trzema jeziorami która otacza tę wykrywanie zdrady gdańsk świętą ziemię. Według legendy, Pushkar został stworzony przy kwiat lotosu Brahmy spadł na Ziemię, w celu podjęcia decyzji o miejsce dla swojego Yagna. Kwiat lotosu spadł na trzech różnych miejscach w regionie, z którego woda wychodzi.

Oprócz słynnego jeziora Puszkar i 500 świątyń w mieście, w którym znajduje się 14 wieku Świątynia Brahmy w Puszkar posiada 52 ghats gdzie pielgrzymi schodzą do jeziora mieć świętą kąpiel. Uważa się, że jeśli wziąć świętej kąpieli na Kartik Purnima, jest to równoważne do wykonywania yagnas od kilku lat. Kilka innych ciekawostek Pushkar są świątynią Sawitri, pierwsza żona Pana Brahmy. Savitri świątyni znajduje się na wzgórzu za świątyni Brahma, które mogą być osiągnięte przez schody. Ta świątynia znajduje się malowniczy widok na jezioro i otaczające pustyni scape i świątyni Varah, który został przebudowany przez Raja Sawai Jai Singh Jaipur w roku 1727 Słynie rzeźby, rzeźby i bogato zdobiona domu obrazu. Oprócz świątyń, kolejna atrakcja turystyczna Pushkar jest człowiek Mahal. Pałac ten został zbudowany przez Raja Man Singh Ajmer. Jest to największy dom książęcy w Pushkar i był używany przez Raja Man Singh podczas swoich wizyt w Pushkar.

https://estelaz.pl/
– autor artykułu