wycieczka do czestochowy z rzeszowa

wycieczka do czestochowy z rzeszowa

Top Five Zabytki w Ronda, Południowa Hiszpania

Ktoś planuje wizytę w Ronda w Andaluzji Środkowej powinny być przynajmniej w miarę znany z zabytkami i ikony miasta, żeby wiedzieć dokładnie, na co zwracać uwagę, aby naprawdę cieszyć się wakacje. Ronda jest małym miastem, a wszystkie strony widząc zabytki mieszczą się milę kwadratową, ale nadal może być trudne, aby zobaczyć wszystko.

Z najważniejszych ikon Ronda jest znane należy odwiedzić Plaza de Toros, Puente Nuevo, Mondragon Palace, łaźni arabskich i średniowiecznych murów miasta. Tor, który odbywa się w tych pięciu najważniejszych zabytków będzie również zobaczyć San Sebastian Minaret, Kościół La Merced, osiem wylewka fontannę, Katedra Santa Maria, gigant w domu, a House of mauretańskim Króla.

Oto top pięć zabytków do zobaczenia w następnym pobycie w Ronda;

1. arena (Plaza de Toros), uważany za najbardziej historycznie ważne arena w Hiszpanii, gdzie znajduje się RondeñO stylu z matadora na piechotę zamiast konno. Struktura tylko siedzeń 5000 osób, ale ma największą powierzchnię piasku w świecie i jest w całości zbudowany z lokalnego kamienia, a następnie wyciąć otynkowane i pobielone. W arena jest otwarte dla publiczności, a te dni odbywają się tylko jeden byków rocznie.

2. Puente Nuevo, największy z kilku mostów Rondzie, które obejmują imponujący Tajo wąwóz, który dzieli miasto na dwie części. Most został zbudowany z kamieni quaried z wąwozu, i stoi 98 metrów hurtownia wólka kosowska wysokości z imponującymi centralnym łuku i pokoju pod tym mostem, który został hotel, bar, więzienie, a obecnie jest niewielkie muzeum.

3. Emiraty Wanny są uważane za najbardziej kompletne w Hiszpanii, mimo że już nie działają, i oferują kuszące wgląd czasów islamskich w Andaluzji, kiedy Ronda był mocno pod ich kontrolą. Goście są w stanie zobaczyć wieżę, na której osioł będzie chodzić i obrócić korbę, że zasilany zimną wodę do łaźni, gdzie był super ogrzewane i rozprowadzane w trzech pomieszczeniach łaźni, gorący przez pocenie się zanieczyszczeń, ciepły do ??masażu i kąpieli i zimno, aby odświeżyć.

4. Mondragon Palace mieści się w 13-wiecznym pałacu, który archeolodzy wierzą był domem Ronda Muzułmańskie Król Abomelik w dniu, kiedy Ronda było stolicą dużego królestwa w południowych Al-Andalus. Te dni w pałacu mieści się muzeum miasta z wyświetlaczami z neolitycznego, Roman, Maurów i chrześcijańskiej przeszłości.

5. średniowiecznych murów, z licznymi bramami i łuki islamskich, wysokich wież obronnych i długie odcinki do zdobycia kamiennej, które otaczają stare miasto i zajęłoby co najmniej godzinę na spacer. Najbardziej imponujące odcinki znajdują się w Almocabar w dzielnicy San Francisco, Calle Goleta, a przy zrujnowanych młynów pod Puente Nuevo.

Autor jest zawodowym pisarzem i dziennikarzem, który mieszka w Ronda i obejmuje wiadomości z Ronda Hiszpanii.

– autor artykułu