atrakcje turystyczne czestochowa i okolice

atrakcje turystyczne czestochowa i okolice

Las Palmas, stolicy Gran Canarii

Las Palmas jest bardzo dużym miastem w dość małym Atlantic wyspie Gran Canaria. Z prawie 400.000 mieszkańców, jest stolicą wyspy Gran Canaria, a także ośrodkiem administracyjnym prowincji Las Palmas (obejmującym wyspy Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura). Miasto znajduje się około 200 km od wybrzeży Afryki.http://dotsplanet.pl

Założenie miasta

Las Palmas została założona w 1478 roku przez kastylijskiego sił zbrojnych (od Hiszpanii kontynentalnej, jak teraz to dzisiaj), pokonując miejscowych aborygenów guanche. Miasto położył swoje fundamenty w rejonie La Vegueta, dziś znany jako starego miasta. Jeśli kiedykolwiek odwiedzić miasto, spacer po Vegueta jest wysoce zalecana z wąskimi uliczkami i średniowiecznych budynków i domów.

Las Palmas i Christopher Columbus

Podbój Ameryki szybko zdjął a miasto to stało się ostateczne placówkę przed wyruszeniem do Nowej Hiszpanii. Christopher Columbus (Kolón w języku hiszpańskim) zatrzymał się kilka razy, a dom, w którym przebywał w czasie jego wizyty jest dziś muzeum nad American Conquest (Casa Colón).

Las Palmas klimat

Jest to badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Syracuse, USA, stwierdzając, że miasto cieszy się najlepszym klimatem w świecie. Odpowiedni opis będzie „wieczna wiosna”.

Zakupy

Jako takie duże miasto, obfitują zakupy oczywiście. Centric strefa Mesa y López oferuje wszystkie sklepy Burmistrz i marek, takich jak El Corte Inglés i Zara. Jeśli wolisz bardziej klasycznego centrum handlowego, Triana byłby Twój wybór. Teraz, dla poważnych kupujących, kapitał ten oferuje całą masę centrów handlowych, takich jak Las Arenas (na plaży Palmas), El Muelle (na terenie portu), Siete Palmas, jak również La Ballena.

Plaże

Jedną z atrakcji Las Palmas jest oczywiście słynna plaża Las Canteras, 3-kilometrowej plaży w środku miasta, oferując całoroczny relaks. ty´Będziesz mieć również możliwość odwiedzić plażę Alcaravanera od strony portu w Las Palmas. Lud jest bardzo dumna ze swojej plaży i jest to obszar, w którym nie tylko można odpocząć na plaży, ale także cieszyć się dobrym jedzeniem, wybrać się na spacer ze swoimi przyjaciółmi lub po prostu usiąść, aby mieć „CAñde Tropical „(mały kieliszek lokalnego piwa).

Wydarzenia

Najważniejszą fiesta roku jest karnawał. To coroczne wydarzenie mega rozpoczyna się w lutym. Karnawał ma długą tradycję w Las Palmas, jak również na całym Wyspach Kanaryjskich. Warto odwiedzić!

Aby uzyskać więcej informacji na Wyspach Kanaryjskich, odwiedź Najlepsze z firma przeprowadzkowa gdańsk Wysp Kanaryjskich, na stronie internetowej poświęconej informacji na temat życia i wakacje na Wyspach Kanaryjskich.

– autor artykułu