wycieczka maturzystow do czestochowy 2014

wycieczka maturzystow do czestochowy 2014

Niszczenie Pompei – Odnaleźć Zapomniałeś Miasto

Pompeje to miasto, które jest ruiną i jest częściowo zakopane rzymskie miasto położone w pobliżu współczesnego Neapolu we włoskim regionie Campanile. Leży na terenie gminy Pompei. Miasto Pompei została całkowicie zniszczona i pochowany z długiego katastrofalnej erupcji wulkanu Wezuwiusz.https://motoperfekt.pl/buty-alpinestars Zajęło dwa kolejne dni, aby pokazać swoje nieszczęście podczas 79 AD. Wulkan zniekształcone wyższe linii dachu i pochowano miasto Pompeje głęboko poniżej 20 metrów, dzięki czemu resztki popiołu i pumeksu. Miasto zostało wówczas stracone dla niektórych 1600 lat przed przypadkowym odkryciem miasta w roku 1592.

Od tego czasu, wykopy dała zaskakująco kompleksowy wgląd w życiu miasta Pompeje na wysokości Cesarstwa Rzymskiego. Dziś miasto Pompei jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najbardziej znanych atrakcji turystycznych we Włoszech. Ponad 2,571,725 ??odwiedzających tłum doświadczyć przeszłości zniszczenie Pompei i jego ruinach. Miasto pozostało nieodkryte i pochowany przez prawie 1700 lat. Później wykopy miały miejsce w roku 1748.

Tony stopionego popiołu, pumeks i siarkowego gazu było powodem obejmujący miasto od wieków. Te katastrofalne elementy rozpuszcza się w atmosferze, kiedy Wezuwiusz wysadził swój szczyt. Trujące opary i stopione szczątki otoczeniu pobliski teren, dzięki którym mieszkańcy żyjący nie był w stanie oddychać. Z miasta Pompeje, Herkulanum i Stabiae została zniszczona. Mnóstwo spadającego gruzu pakowane po ulicach w całości. To nie pozostawiały nic do zobaczenia i nikt nie mógł nawet myśleć, że obszar był niegdyś miastem kwitnącej społeczności.

Tysiące zginęły na masową wulkanu, który połknął całe istot żywych i ich własności. Nawet dziś, wiele pozostaje wciąż nie Strona Głównaodkryte. Wkrótce po wybuchu został zakończony, pomoc wojskowa była również przybył do tego obszaru.

– autor artykułu